V neděli 15.10. 2017 jsme po roce opět sehrálí mistrovské utkání na domácí půdě proti TJ Lužná a utkání se nám moc nepovedlo, když jsme prohráli 3:5. Na první šachovnici tlačil náš Stanislav Staněk Karla Doležala, ale víc jak remis se po přesné obraně soupeře nedalo vytěžit. Na druhé šachovnici Vlastimil Lamper vyhrál po pěkné kombinaci a chybě soupeře. Na třetí šachovnici prohrál Jiří Uhlíř po chybě v jasně remízové koncovce. Na čtvrté šachovnici přehlédl Tomáš Hapka kombinaci asoupeře a prohrál. Partie na páté , šesté a sedmé šachovnici skončily remízou, kdy remizovali Zdeněk Petr, Pavel Krajcar a Lukáš Gadas. Na osmé šachovnici nestačil Josef Valenta na svého soupeře a prohrál. Doufám, že se nám bude více dařit už v následujícím utkání, kdy zajíždíme na horkou půdu do Zubří.

Jiří Uhlíř

V neděli 5.11.2017 jsme zajížděli do Zubří ke druhému kolu ZKS a vůbec se nám nedařilo. Prohráli jsme po smolném průběhu

5,5 : 2,5. Na první šachvnici Vlasťa Lamper nestačil na svého soupeře a prohrál.

Na druhé šachovnici prohrál autor těchto řádků,když neudržel pozici, kdy hrál po noční směně.

Na třetí šachovnici remizoval Tomáš Hapka a na  čtvrté  Zdeněk Petr.

Na páté šachovnici prohrál Pavel Krajcar po pěti hodinách hry, když udělal hrubou chybu v jasně remizové koncovce.

Na šesté šachovnici prohrál Dušan Myška na čas i když ve 25 tahu ještě 17 minut do časové kontroly a jasně lepší pozici a  soupeř jenom 3 minuty do časové kontroly.

Na sedmé šachovnici vyhrál Zdeněk Stahala , kdy přehrál zkušenějšího soupeře.

Na osmé šachovnici remizoval Josef Valenta.